WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ

PARAFII ŚWIĘTEGO MAKSYMILIANA

W ORZESZU - GARDAWICACH

Modlitwa do świętego Maksymiliana

Święty Maksymilianie! Radujemy się wielką chwałą Twoją i dziękujemy Bogu za to, że tak Cię wywyższył i wsławił w obliczu świata.
Umiłowany nasz bracie! Cały naród składa Ci hołd. Serca nasze są pełne wdzięczności dla Ciebie, za Twoje oddanie się Bogu, Matce Chrystusowej i człowiekowi. Rozumiesz nasze potrzeby, pragnienia, troski i udręki. Dlatego z ufnością Ci je polecamy.

Święty Maksymilianie, patronie trudnych czasów i męczenniku miłości - módl się za nami!

Liturgia

2019-10-17, Czwartek, Rok C, I, Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
Rz 3, 21-30a
Ps 130 (129), 1b-2. 3-4. 5-6 (R.: por. 7bc)
J 14, 6
Łk 11, 47-54
2019-10-18, Piątek, Rok C, I, Święto św. Łukasza, ewangelisty
Łk 10, 1-9
2 Tm 4, 9-17a
Ps 145, 10-11. 12-13ab. 17-18 (R.: por. 12)
J 15, 16
Łk 10, 1-9
2019-10-19, Sobota, Rok C, I, Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues’a, prezbiterów
Rz 4, 13. 16-18
Ps 105 (104), 6-7. 8-9. 42-43 (R.: por. 8a)
Por. J 15, 26b. 27a
Łk 12, 8-12

Światowe Dni Młodzieży 2016

Podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 w naszej parafii gościła grupa pielgrzymów z Chorwacji.

Najpiękniejszy kościół w woj. śląskim

Dzisiaj rozpoczyna się finał konkursu na 'najpiękniejszy kościół w woj. śląskim', który  potrwa do 20 czerwca. Zachęcamy do oddawania głosów na nasz Kościół.

Każda osoba może oddać dziennie 5 głosów tradycyjnych, 3 głosy przez facebooka albo przez sms-y (każdy sms to 10 głosów, nie ma ograniczeń w ilości wysłanych sms-ów).

I miejsce w konkursie na najpiękniejszy kościół w powiecie mikołowskim

Miło nam poinformować że nasz kościół zajął 1 miejsce w konkursie na 'najpiękniejszy kościół w powiecie mikołowskim'. Nasza parafia przeszła do etapu konkursu, w którym będą kościoły z całego województwa. Finał rozpocznie się 30 maja i potrwa do 20 czerwca. Będzie można oddawać głosy na naszą parafię poprzez stronę internetową podaną w gazetce i na naszej stronie internetowej.

Dziękuje za wszystkie dotychczasowe głosy na nasz kościół!

Wielki Tydzień

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę zgromadziliśmy się w naszej świątyni na przeżywaniu Triduum paschalnego.