WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ

PARAFII ŚWIĘTEGO MAKSYMILIANA

W ORZESZU - GARDAWICACH

Modlitwa do świętego Maksymiliana

Święty Maksymilianie! Radujemy się wielką chwałą Twoją i dziękujemy Bogu za to, że tak Cię wywyższył i wsławił w obliczu świata.
Umiłowany nasz bracie! Cały naród składa Ci hołd. Serca nasze są pełne wdzięczności dla Ciebie, za Twoje oddanie się Bogu, Matce Chrystusowej i człowiekowi. Rozumiesz nasze potrzeby, pragnienia, troski i udręki. Dlatego z ufnością Ci je polecamy.

Święty Maksymilianie, patronie trudnych czasów i męczenniku miłości - módl się za nami!

2019-06-18, Wtorek, Rok C, I
2 Kor 8, 1-9
Ps 146 (145), 1b-2. 5-6b. 6c-7. 8-9a (R.: por. 2a)
J 13, 34
Mt 5, 43-48
2019-06-19, Środa, Rok C, I, Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata
2 Kor 9, 6-11
Ps 112 (111), 1b-2. 3-4. 9 (R.: por. 1b)
J 14, 23
Mt 6, 1-6. 16-18
2019-06-20, Czwartek, Rok C, I, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Rdz 14, 18-20
Ps 110 (109), 1b-2. 3-4 (R.: por. 4b)
1 Kor 11, 23-26
Sekwencja
J 6, 51ab
Łk 9, 11b-17

Światowe Dni Młodzieży 2016

Podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 w naszej parafii gościła grupa pielgrzymów z Chorwacji.

Najpiękniejszy kościół w woj. śląskim

Dzisiaj rozpoczyna się finał konkursu na 'najpiękniejszy kościół w woj. śląskim', który  potrwa do 20 czerwca. Zachęcamy do oddawania głosów na nasz Kościół.

Każda osoba może oddać dziennie 5 głosów tradycyjnych, 3 głosy przez facebooka albo przez sms-y (każdy sms to 10 głosów, nie ma ograniczeń w ilości wysłanych sms-ów).

I miejsce w konkursie na najpiękniejszy kościół w powiecie mikołowskim

Miło nam poinformować że nasz kościół zajął 1 miejsce w konkursie na 'najpiękniejszy kościół w powiecie mikołowskim'. Nasza parafia przeszła do etapu konkursu, w którym będą kościoły z całego województwa. Finał rozpocznie się 30 maja i potrwa do 20 czerwca. Będzie można oddawać głosy na naszą parafię poprzez stronę internetową podaną w gazetce i na naszej stronie internetowej.

Dziękuje za wszystkie dotychczasowe głosy na nasz kościół!

Wielki Tydzień

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę zgromadziliśmy się w naszej świątyni na przeżywaniu Triduum paschalnego.