WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ

PARAFII ŚWIĘTEGO MAKSYMILIANA

W ORZESZU - GARDAWICACH

Modlitwa do świętego Maksymiliana

Święty Maksymilianie! Radujemy się wielką chwałą Twoją i dziękujemy Bogu za to, że tak Cię wywyższył i wsławił w obliczu świata.
Umiłowany nasz bracie! Cały naród składa Ci hołd. Serca nasze są pełne wdzięczności dla Ciebie, za Twoje oddanie się Bogu, Matce Chrystusowej i człowiekowi. Rozumiesz nasze potrzeby, pragnienia, troski i udręki. Dlatego z ufnością Ci je polecamy.

Święty Maksymilianie, patronie trudnych czasów i męczenniku miłości - módl się za nami!

Liturgia

2019-11-21, Czwartek, Rok C, I, Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
1 Mch 2, 15-29
Ps 50 (49), 1b-2. 5-6. 14-15 (R.: por. 23b)
Por. Ps 95 (94), 8a. 7d
Łk 19, 41-44
2019-11-22, Piątek, Rok C, I, Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
1 Mch 4, 36-37. 52-59
1 Krn 29, 10b-11b. 11c-12 (R.: por. 13b)
Por. J 10, 27
Łk 19, 45-48
2019-11-23, Sobota, Rok C, I, Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Kolumbana, opata
1 Mch 6, 1-13
Ps 9, 2-3. 4 i 6. 16 i 19 (R.: por. 15b)
Por. 2 Tm 1, 10b
Łk 20, 27-40

Światowe Dni Młodzieży 2016

Podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 w naszej parafii gościła grupa pielgrzymów z Chorwacji.

Najpiękniejszy kościół w woj. śląskim

Dzisiaj rozpoczyna się finał konkursu na 'najpiękniejszy kościół w woj. śląskim', który  potrwa do 20 czerwca. Zachęcamy do oddawania głosów na nasz Kościół.

Każda osoba może oddać dziennie 5 głosów tradycyjnych, 3 głosy przez facebooka albo przez sms-y (każdy sms to 10 głosów, nie ma ograniczeń w ilości wysłanych sms-ów).

I miejsce w konkursie na najpiękniejszy kościół w powiecie mikołowskim

Miło nam poinformować że nasz kościół zajął 1 miejsce w konkursie na 'najpiękniejszy kościół w powiecie mikołowskim'. Nasza parafia przeszła do etapu konkursu, w którym będą kościoły z całego województwa. Finał rozpocznie się 30 maja i potrwa do 20 czerwca. Będzie można oddawać głosy na naszą parafię poprzez stronę internetową podaną w gazetce i na naszej stronie internetowej.

Dziękuje za wszystkie dotychczasowe głosy na nasz kościół!

Wielki Tydzień

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę zgromadziliśmy się w naszej świątyni na przeżywaniu Triduum paschalnego.