Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2020

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi Róża nr 8 ( Róża Toman ), w przyszłą niedzielę Róża nr 9 ( Jan Onderka

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii, zaś kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna . Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

- Od dziś rozpoczynamy 40-to godzinne nabożeństwo. Polega ono na Adoracji Najświętszego Sakramentu dziś po sumie do nieszporów oraz w poniedziałek i wtorek godzinę przed Mszą św.

- W Środę Popielcową wraz z całym kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

- I piątek Wielkiego Postu, to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowe żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

Według kanonu 1250 „Wstrzemięźliwość od spożywania mięsa lub innych pokarmów, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu, należy zachowywać we wszystkie piątki całego roku, chyba że w danym dniu przypada jakaś uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post obowiązują w środę popielcową oraz w piątek Męki i Śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa”. Zachęca się, zgodnie z postanowieniem II Polskiego Synodu Plenarnego, do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w wigilię Bożego Narodzenia, ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce.

Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.

Post, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego i spokojnego nowego tygodnia

www. parafia-gardawice.pl