Ogłoszenia

Ogłoszenia 16.06.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2024

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 17 ( Eugenia Kurasz ), w przyszłą niedzielę Róża nr 1 ( Danuta Sznapka ) 

 

- Kolekta dzisiejsza to kolekta specjalna na nowe inwestycje, zaś w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

-  Ksiądz Arcybiskup Adrian, przychylając się do prośby Dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej, prosi o przeprowadzenie zbiórki do puszek przed kościołami w niedzielę, 23 czerwca br., na rzecz - prowadzonego przez Caritas - Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które aktualnie wspiera ponad 9 tys. osób z 14 krajów, zapewniając profesjonalną pomoc psychologiczną, prawną, językową i finansową.

 

- 20 czerwca zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolno-katechetycznego na godz. 17.00. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

 

- W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca.

 

- Zapraszam na Recital Dyplomowy naszego organisty – Franciszka Kaszowski. Wieńczy on studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale instrumentalnym o specjalności Organy – Muzyka kościelna. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 21 czerwca o godz. 16.00 w kościele śś. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Raszczycach k. Raciborza.

 

- Poświęcenie samochodów i błogosławieństwo Kierowców odbędzie się w ostatnią niedzielę czerwca, tj.30 06. po wszystkich Mszach Świętych.

 

- Bóg zapłać Panom za koszenie trawy.

 

- Proszę by samochody parkować na parkingu, a nie na ulicy.

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego i błogosławionego nowego tygodnia

Ogłoszenia 09.06.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2024

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 16 ( Lidia Pająk ), w przyszłą niedzielę Róża nr 17 ( Eugenia Kurasz )

 

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ, zaś w przyszłą niedzielę kolekta specjalna na nowe inwestycje. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać. 

 

- Odwiedziny Chorych i Starszych Parafian będą w piątek 14 czerwca od godz. 8.00.

 

- Bóg zapłać wszystkim Uczestnikom procesji Bożego Ciała, Bóg zapłać za Wasze świadectwo wiary, Bóg zapłać pocztom sztandarowym, dzieciom pierwszokomunijnym z rodzicami, służbie liturgicznej, szafarzom, organiście, kościelnemu. Szczególne podziękowania składam budowniczym 4 ołtarzy, za serdeczne przyjęcie mojej propozycji i podjęcie się tego trudu. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w budowę. 

 

- "Marsz Dla Życia i rodziny" odbędzie się w Katowicach dnia 16 czerwca br. pod hasłem: „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny". Udział całych rodzin w tym marszu będzie ukazaniem piękna i radości jaka płynie z rodziny oraz szacunku do życia każdego człowieka od poczęcia aż do śmierci.  Wydarzenie rozpocznie się Mszą Św. o 12:00 w Archikatedrze, po niej odbędzie się marsz zakończony "Piknikiem Rodzinnym" w Parku Kościuszki z atrakcjami dla całej rodziny. 

Szczegóły wydarzenia na plakacie w załączniku nr 1 oraz na profilu katowickiego marszu na Facebooku https://www.facebook.com/marsz.katowice/?locale=pl_PL

 

- Proszę by samochody parkować na parkingu, a nie na ulicy.

 

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego i błogosławionego nowego tygodnia

Ogłoszenia 02.06.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2024

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 15 ( Krystian Ćmiel ), w przyszłą niedzielę Róża nr 16 ( Lidia Pająk )

 

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafię, zaś w przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny UŚ. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać. 

 

- W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

 

- W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaś w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

 

- Bóg zapłać Paniom za upieczenie pysznych ciast.

 

- Bóg zapłać Wszystkim za udział we Mszy Świętej w intencji Matek na boisku oraz za udział na festynie.

 

- Odwiedziny Chorych i Starszych Parafian będą w piątek 14 czerwca od godz. 8.00.

 

 

- Proszę by samochody parkować na parkingu, a nie na ulicy.

 

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego i błogosławionego nowego tygodnia

Ogłoszenia 26.05.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024

 

 - Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

- Dzisiaj pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Polecajmy pątników w naszych modlitwach.

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 13 ( Paulina Szostok ), w przyszłą niedzielę Róża nr 15 ( Krystian Ćmiel )

 

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na archidiecezję, zaś w przyszłą niedzielę na parafię. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać. 

 

- W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej.

Procesja Bożego Ciała pójdzie ulicami Dojazdową, Damrota i Myśliwską. Ołtarze będą: I na ulicy Damrota 19 (u państwa Klimek ), II na ulicy Myśliwskiej 10 ( p.Warzecha ), III na ul. Myśliwskiej 30 ( u p. Gielata ), IV na końcu ul. Myśliwskiej przed wałami. Początek procesji po Mszy o godz. 8.00.

 

-  Zapraszam na ostatnie Nabożeństwa majowe – dziś o godz.15.00, w poniedziałek, wtorek, piątek o 17.30, zaś w środę po Mszy św. porannej.

 

- W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.

 

- Zapraszam na Festyn Parafialny – 26 maja o godz. 15.00 – Msza Święta w intencji Matek, potem nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie kawa i zabawa!

 

- Bóg zapłać Panom za koszenie trawy.

 

- Proszę by samochody parkować na parkingu, a nie na ulicy.

 

- Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024 roku. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie - w miarę możliwości - jałmużny dla biednych.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego i błogosławionego nowego tygodnia

Ogłoszenia 19.05.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2024

 

 - Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

 

- Zapraszam dzisiaj na koncert pieśni Maryjnych w wykonaniu zespołu wokalnego "Veravoce" połączonego ze wspólną modlitwą do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 15.30. Zespół zaśpiewa  także na popołudniowej Mszy św.

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 12 ( Teresa Pietrzak ), w przyszłą niedzielę Róża nr 13 ( Paulina Szostok )

 

- Kolekta dzisiejsza to kolekta specjalna na nowe inwestycje, zaś w przyszłą niedzielę na archidiecezję. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać. 

 

- W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła.

 

- 22 maja, we wspomnienie św. Rity zapraszam na Mszę świętą i nabożeństwo ku jej czci na godz. 19.30

 

- W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Módlmy się szczególnie za naszego kleryka Michała, który 25 maja w Elblągu 

przyjmie święcenia diakonatu.

 

- W piątek, 24 maja przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach mieszkających w tym kraju.

 

- Nabożeństwa majowe w parafii – w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o 17.30. W soboty o 16.30 a w niedziele o 15.00, zaś w środy po Mszy św. porannej.

 

- Procesja Bożego Ciała ( 30 maja ) pójdzie ulicami Dojazdową, Damrota i Myśliwską. Ołtarze będą: I na ulicy Damrota 19 (u państwa Klimek ), II na ulicy Myśliwskiej 10 ( p.Warzecha ), III na ul. Myśliwskiej 30 ( u p. Gielata ), IV na końcu ul. Myśliwskiej przed wałami. Proszę by cała parafia włączyła się w budowę ołtarzy, szczególnie sąsiedzi.

 

- Zapraszam Mężczyzn i Młodzieńców na pielgrzymkę do Piekar Śląskich 26 maja. Zapisy na autokar w zakrystii do dzisiejszej ostatniej Mszy św. Wyjazd o godz. 7.00.

 

- Zapraszam na Festyn Parafialny w przyszłą niedzielę – 26 maja o godz. 15.00 – Msza Święta w intencji Matek, potem nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie kawa i zabawa! Proszę chętnych o upieczenie ciasta.

 

- Proszę by samochody parkować na parkingu, a nie na ulicy.

 

 

ZAPROSZENIE NA PIELGRZYMKĘ MĘŻCZYZN I MŁODZIEŃCÓW 
DO PIEKAR ŚLĄSKICH

 

 

Siostry i Bracia,

przed nami ostatnia niedziela maja, a to oznacza, że pora na tradycyjne spotkanie u Matki w Piekarach. Oczywiście, przede wszystkim jest to spotkanie mężczyzn, 
ale zapraszam na nie wszystkich.

Ewangelista Łukasz mówi, że Maryja tuż po Zwiastowaniu poszła pospiesznie 
do domu Elżbiety, by dzielić jej los, by z nią być, by ją wspierać, by razem uwielbiać Boga za Jego wielkie  dzieła (por. Łk 1,39-56).

Dziś my pójdźmy do Niej, do Jej wspaniałego domu w Piekarach Śl., w którym jest z nami jako Matka miłości i sprawiedliwości społecznej. 

Chcemy także, razem z Maryją, dziękować Panu Bogu za nasz wspólny Dom, którym jest Kościół. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Jestem w Kościele”. Będziemy więc przyglądać się naszej obecności w Kościele i pytać, co możemy zrobić, aby była 
ona jeszcze intensywniejsza. Naszej pielgrzymce będzie przewodniczył Prymas Polski, abp Wojciech Polak z Gniezna.

Dodatkową okazją do spotkania w Piekarach jest fakt, że  tego samego dnia po raz pierwszy będziemy obchodzić w Kościele Światowy Dzień Dzieci, ogłoszony przez papieża Franciszka. Będzie więc i Dzień Matki, bo to przecież 26 maja, i Dzień Dziecka.

Zapraszam was jak najserdeczniej. Przyjdźcie albo przyjedźcie z dziećmi
 i wnukami. Bądźmy razem. Do zobaczenia w Piekarach.

Z modlitwą i błogosławieństwem,

       Wasz biskup

 

† Adrian J. Galbas SAC

 

Katowice, 16 maja 2024 r.,  w święto św. Andrzeja Boboli

VA I-39/24

 

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego i błogosławionego czasu Wielkanocnego.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego, siedziba: Orzesze - Gardawice, ul. Dojazdowa 32.