Ogłoszenia

Ogłoszenia 05.02. 2023

Ogłoszenia duszpasterskie 05.02.2023

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi Róża 9 ( Gertruda Bem ), w przyszłą niedzielę Róża nr 10 ( Róża Bieg )

 

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafię, w przyszłą niedzielę również. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- W sobotę, we Wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszam na Mszę św. w intencji Chorych na godz. 8.00. Po Mszy św. odwiedziny Chorych i Starszych parafian.

 

- Również w sobotę o godz. 11.15 w salce pod kościołem spotkanie z siostrą Danielą ze zgromadzenia sióstr służebniczek NMP pracującą w Kamerunie.

 

- Dnia 21 marca o godz. 17.00 będzie bierzmowanie w naszej parafii. Proszę wszystkich, którzy byli ochrzczeni poza parafią, by dostarczyli do zakrystii świadectwo chrztu.

 

- W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka na pomoc " Szopienicom."

 

- Dziękuję Panom i Pani za rozbiórkę stajenek i dekoracji bożonarodzeniowych.

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego tygodnia

 

„WSPIERAM SZOPIENICE”

 

Księże Proboszczu! Bracia i Siostry!

 

 W nawiązaniu do „Wezwania Arcybiskupa Katowickiego w związku z tragedią w parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach – Szopienicach”, odczytanego w parafiach w ubiegłą niedzielę, po wysłuchaniu biskupa Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko Augsburskiego oraz proboszcza tej parafii informuję, iż poszkodowanym w eksplozji, którzy utracili cały swój dobytek, potrzebna jest finansowa pomoc. Konieczna jest również pomoc, która umożliwi tamtejszej wspólnocie przywrócenie do funkcjonowania budynku kościoła. Z powodu wybuchu uszkodzone zostały w kościele wszystkie drzwi, szyby. Nie działa instalacja elektryczna. W tej chwili nie jest możliwe celebrowanie tam modlitw i nabożeństw, które zostało przeniesione do udostępnionej kaplicy. Nie możemy być obojętni wobec tragedii, która spotkała naszych ochrzczonych braci i siostry przynależących do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, i dlatego zwracam się do wszystkich wspólnot parafialnych archidiecezji katowickiej z serdeczną prośbą o ich finansowe wsparcie. Niech ofiary na ten cel będą zebrane przed naszymi kościołami przez parafialne zespoły Caritas po Mszach św. w jedną z najbliższych niedziel.

Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej: ING Bank Śląski S.A., ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice, na rachunek o numerze 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062. W tytule wpłaty należy wpisać: „Wspieram Szopienice”.

W imieniu poszkodowanych w tej tragedii przekazuję wszystkim darczyńcom szczere Bóg zapłać! za dar serca i proszę o ich dalsze modlitewne wspieranie.

Z pasterskim błogosławieństwem

 

† Wiktor Skworc  

 

Arcybiskup Metropolita Katowicki

 

Ogłoszenia 29.01.2023

                  Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2023

 

- Dziś gościmy w naszej parafii o. Alojzego Malcharczyka pochodzącego z Bełku a pracującego w Irpinie w Ukrainie. Po Mszach św. zbiórka na pomoc parafii św. Teresy z Lisieux. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi Róża 8 ( Maria Kowalska ) ,w przyszłą niedzielę Róża nr 9 ( Gertruda Bem )

 

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafię, w przyszłą niedzielę również. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- W czwartek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu poświęcenie gromnic na każdej Mszy św.  Na mszy św. o 17.00 również świec komunijnych. To święto obchodzone jest w całym Kościele jako dzień życia konsekrowanego.

 

- W piątek 3 lutego o 17.00 Msza św. w intencji Sióstr Zakonnych pochodzących z naszej parafii: Siostra Walburga -Służebniczka
Siostra Noela – Dominikanka, Siostra Natana – Boromeuszka.

 

 - Po mszach św. w piątek błogosławieństwo  św. Błażeja.

 

- W piątek na 19.00 zapraszam Młodzież na Mszę św.

 

- W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam do sakramentu pokuty i pojednania.

 

- Dziękuję Wszystkim Pielgrzymom do Ziemi Świętej za dyscyplinę i miłą atmosferę.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego tygodnia

Ogłoszenia 22.01.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 22.01.2023

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi Róża 7 ( Małgorzata Kowalska ),w przyszłą niedzielę Róża nr 8 ( Maria Kowalska )

 

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafię, w przyszłą niedzielę również. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

 

- W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii o. Alojzego Malcharczyka, pochodzącego z Bełku a pracującego w Irpinie w Ukrainie. Po Mszy św. zbiórka na pomoc tamtejszej parafii św. Teresy z Lisieux.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego tygodnia

Ogłoszenia 15.01.2023

Ogłoszenia duszpasterskie  15.01.2023

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi Róża 6 ( Klara Schmidt ),w przyszłą niedzielę Róża nr 7 ( Małgorzata Kowalska )

 

- Kolekta dzisiejsza to kolekta specjalna na renowację wnętrza kościoła, w przyszłą niedzielę na parafię . Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – 18-25 stycznia.

 

- W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca.

 

- 20 stycznia wyjazd na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. 10.30 wyjazd z parkingu kościelnego do Pyrzowic. W razie jakiś pytań proszę dzwonić.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego tygodnia

Ogłoszenia 08.01.2023

Ogłoszenia duszpasterskie  08.01.2023

 

- Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego.

 

- Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. W tym okresie wspominamy misterium Chrystusa w całej jego pełni.

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi Róża 5 ( Jadwiga Dziuk ),w przyszłą niedzielę Róża nr 6 ( Klara Schmidt )

 

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafię, w przyszłą niedzielę kolekta specjalna na renowację wnętra kościoła. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- W czwartek, 12 stycznia po Mszy świętej szkolnej zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Dzieci przedszkolnych. W tym dniu na Mszy św. szkolnej będziemy się modlić również w intencji dziecka Karola Świerczok prosząc o szybki powrót do zdrowia. Po Mszy św. będzie można wesprzeć materialnie rehabilitację serca Karolka. Wszystkim za każdą ofiarę dziękujemy.

 

- W piątek 13 stycznia odwiedziny chorych i starszych Parafian od godz. 8.00

 

- 28 stycznia 2023 roku zapraszamy na III Charytatywny Bal Parafialny. Szczegóły na plakacie w gablotkach. W ramach cegiełki potrzebowalibyśmy kilku ciast. Chętnych  do upieczenia ciast proszę o zapisanie się w zakrystii.

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego tygodnia

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego, siedziba: Orzesze - Gardawice, ul. Dojazdowa 32.