Ogłoszenia 28.07.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2024

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi Róża nr 6 ( Ewa Brząkalik ), w przyszłą niedzielę Róża nr 7 ( Małgorzata Kowalska )

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na WŚSD, zaś w przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny UŚ.  Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

- W czwartek rozpoczyna się sierpień, miesiąc w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji.

- W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

- Odwiedziny Chorych i Starszych parafian będą w piątek 9 sierpnia od godz. 8.00

- W piątek, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

- Już dziś zapraszam wszystkich Parafian i Wasze Rodziny na nasz Odpust Parafialny ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego, który odbędzie się 11 sierpnia. Suma odpustowa o godz. 11.00 za parafian. Uroczyste nieszpory o 15.00.

- Zapraszam Panie na Pielgrzymkę do Piekar Śląskich 18 sierpnia. Zapisy na autokar w zakrystii. Proszę nie czekać na ostatnią chwilę, bo autobus trzeba zamówić wcześniej.

- Pod koniec sierpnia przewidziana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

- Bóg zapłać Panom za koszenie trawy.

- Bóg zapłać firmie GetHi za udostepnienie zwyżki do pomalowania okna nad głównymi drzwiami.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego i błogosławionego nowego tygodnia

Ogłoszenia 21.07.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2024

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi Róża nr 5 ( Jadwiga Dziuk ), w przyszłą niedzielę Róża nr 6 ( Ewa Brząkalik )

- Kolekta dzisiejsza to kolekta specjalna na nowe inwestycje, zaś w przyszłą niedzielę na WŚSD.  Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

- Dziś obchodzimy IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Seniorach.

- Bóg zapłać Paniom za plewienie obejścia kościoła.

- Bóg zapłać Panom za zrzucenie 10 ton węgla do piwnicy.

- Bóg zapłać Gabrysiowi, Łukaszowi i Szymonowi za dopasowanie puzli do nowych drzwi.

Ogłoszenia 14.07.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 14.07.2024

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 4 ( Stefania Czardybon ), w przyszłą niedzielę Róża nr 5 ( Jadwiga Dziuk )

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafię, zaś w przyszłą niedzielę kolekta specjalna na nowe inwestycje.  Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

- W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca.

- W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka.

- Bóg zapłać Panom za koszenie trawy

- Mamy nowe drzwi do kościoła. Drzwi zamykają się samoczynnie. Proszę by je uszanować, by mogły nam służyć długie lata.

Ogłoszenia 07.07.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 07.07.2024

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 3 ( Magdalena Gorzawska ), w przyszłą niedzielę Róża nr 4 ( Stefania Czardybon )

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Stolicę Apostolską – tzw. Świętopietrze, zaś po Mszach Świętych zbiórka przed kościołem na naprawę zniszczeń kościołów i probostw po trąbie powietrznej, zaś w przyszłą niedzielę na parafię.  Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

- Dyrekcja Szkoły prosi o korzystanie z terenu szkoły w czasie wakacji w sposób kulturalny i dbanie o  niego.

Ogłoszenia 30.06.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2024

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 2 ( Maria Kamionka ), w przyszłą niedzielę Róża nr 3 ( Magdalena Gorzawska )

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opał, zaś w przyszłą niedzielę na Stolicę Apostolską – tzw. Świętopietrze, zaś po Mszach Świętych zbiórka przed kościołem na naprawę zniszczeń kościołów i probostw po trąbie powietrznej ( 7.07. ) Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

- Dziś Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na pojazdy misyjne. W imieniu misjonarzy serdecznie wszystkim dziękuję.

- W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

- W piątek odwiedziny Chorych i Starszych parafian od godz. 8.00

- Dyrekcja Szkoły prosi o korzystanie z terenu szkoły w czasie wakacji w sposób kulturalny i dbanie o niego.