Ogłoszenia

Ogłoszenia 26.11.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2023

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 3 ( Magdalena Gorzawska ), w przyszłą niedzielę Róża  nr 4 ( Stefania Czardybon )

 

- Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na parafię. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- Dziś Uroczystość  Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Odpust w naszej katedrze.

 

- Zapraszam Górników wraz z Rodzinami na Mszę Świętą w Waszej intencji, 4 grudnia na godz. 9.00. Po Mszy świętej zapisanych Górników zapraszam na golonko do salki pod kościołem.

 

- W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

- W najbliższą niedzielę – I Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W tygodniu codziennie  Roraty o godz. 17.00 z wyjątkiem środy – wtedy Roraty rano o godz. 6.45 ze śniadaniem w salce.

 

- Od przyszłej niedzieli można nabywać w zakrystii opłatki w cenie dobrowolnej i świece wigilijne duże – 17 zł, małe – 11 zł.

 

- 6 grudnia w Gusto Silesia organizowane jest spotkanie z Mikołajem wraz ze zdobieniem pierników. Są jeszcze wolne miejsca na godz. 14.00. Szczegóły w Gusto.

 

 

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia

 

 

Ogłoszenia 19.11.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 19.11.2023

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 2 ( Maria Kamionka ), w przyszłą niedzielę Róża  nr 3 ( Magdalena Gorzawska )

 

- Kolekta dzisiejsza to kolekta specjalna na nowe nagłośnienie, w przyszłą niedzielę kolekta na parafię.  Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących.

 

- Dziś w naszej archidiecezji przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. Muzyka liturgiczna jest konstytutywnym elementem liturgii.

 

- We wtorek, 21 listopada, wspominamy św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Zapraszam wszystkich ministrantów wraz z rodzicami na Mszę Św. w czwartek na godz. 17.00.

 

- W zakrystii można odebrać czasopismo o św. Teresie z Lisieux.

 

- W czwartek rozpoczęliśmy ogrzewanie kościoła. Bardzo proszę by dobrze zamykać drzwi, by ciepło nie uciekało z kościoła. Już dziś dziękuję Panom za ich służbę.

 

- Zapraszam Górników wraz z Rodzinami na Mszę Świętą w Waszej intencji, 4 grudnia na godz. 9.00. Po Mszy świętej Górników zapraszam na golonko do salki pod kościołem. Chętnych proszę o wpisanie się na listę w zakrystii tylko dziś.

 

- Zapowiadana pielgrzymka do Francji i Hiszpanii nie odbędzie się z powodu braku chętnych.

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia

Ogłoszenia 12.11.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 12.11.2023

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 1 ( Danuta Sznapka ), w przyszłą niedzielę Róża nr 2 ( Maria Kamionka )

 

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na  parafię, zaś przed kościołem  zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na nowe nagłośnienie.  Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- Dziś przeżywamy  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę.

 

- W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca.

 

- Przyszłą niedzielę w naszej archidiecezji będziemy przeżywać jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Muzyka liturgiczna jest konstytutywnym elementem liturgii.

 

- Przyszła niedziela to także Światowy Dzień Ubogich.

 

- W zakrystii można odebrać czasopismo o św. Teresie z Lisieux.

 

- Dziękuję Panom za prace przy kościele.

 

- Zapraszam Górników wraz z Rodzinami na Mszę Świętą w Waszej intencji, 4 grudnia na godz. 9.00. Po Mszy świętej Górników zapraszam na golonko do salki pod kościołem. Chętnych proszę o wpisanie się na listę w zakrystii od dziś do przyszłej niedzieli.

 

- Zapraszamy na Koncert Sakralny w wykonaniu chóru Harmonia działającym przy MDK w Mikołowie. Koncert odbędzie się w niedzielę 19 listopada o godz. 16.30 w kościele w Zawiści. 

 

 

 

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia

Ogłoszenia 05.11.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 05.11.2023

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 17 ( Eugenia Kurasz ), w przyszłą niedzielę Róża nr 1 ( Danuta Sznapka )

 

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację Kalwarii Piekarskiej, w przyszłą niedzielę na parafię, zaś przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.  Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

- W poniedziałek, 6 listopada po Mszy świętej wieczornej zapraszam Panie z Zespołu Charytatywnego na spotkanie.

 

- Od 7 do 10 listopada przyjmowane będą intencje na nowy rok 2024,  po Mszy świętej. Później od 20 listopada. 

 

- W zakrystii można odebrać czasopismo o św. Teresie z Lisieux.

 

- 11 listopada zapraszam wszystkich na Mszę świętą za Ojczyznę o godz. 8.00

 

- Zapraszam na pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii w pierwszej połowie czerwca przyszłego roku. Miedzy innymi sanktuaria w Lourdes i Montserrat w Hiszpanii. Szczegóły w gablotce. Zapisy do przyszłej niedzieli. Brakuje jeszcze 7 osób.

 

 

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia

Ogłoszenia 29.10.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2023

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 16 ( Lidia Pająk ), w przyszłą niedzielę Róża nr 17 ( Eugenia Kurasz ).

 

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opał, w przyszłą niedzielę na renowację Kalwarii Piekarskiej. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

-  Zapraszam wszystkich na  ostatnie nabożeństwa różańcowe do wtorku.

 

- W Środę 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św.  o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. O godz. 14.00 nabożeństwo w kościele i procesja na cmentarz.

 

- W czwartek 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy Świętej.

 

- Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

 

*Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez nabożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie komunii św., zachowanie od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

 

*Nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli–za zmarłych( odpust ten może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące ).

 

- Z tyłu na stoliku wystawione są karteczki na zalecki na różaniec za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych. Można je sobie zabrać do domu i wypisać. Różaniec będziemy odmawiać pół godziny przed Mszą św. Pięć minut wcześniej rozpocznę czytanie zalecek.

 

- W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

- W piątek odwiedziny Chorych i Starszych Parafian od godz. 8.00, zaś o 19.00 Msza św. młodzieżowa. Serdecznie zapraszam.

 

- Bóg zapłać Paniom za upieczenie pysznych ciast oraz wszystkim, którzy je kupowali,, pomagając w ten sposób naszym śląskim Misjonarzom.

 

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego, siedziba: Orzesze - Gardawice, ul. Dojazdowa 32.