Ogłoszenia

Ogłoszenia 28.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023

 

- Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

 

- W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorego.

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 9 ( Gertruda Bem ), w przyszłą niedzielę Róża nr 10 ( Róża Bieg )

 

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na rachunki bieżące, w przyszłą niedzielę na Wydział teologiczny UŚ. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- Zachęcam wiernych do uczestnictwa w ostatnich już nabożeństwach majowych do środy. Serdecznie zapraszam.

 

- W dzisiejszą niedzielę  o godz. 15.00 Msza św. na boisku w intencji Matek oraz jako podziękowanie za 25 lat kapłaństwa. Po Mszy św. zapraszamy na festyn.  

 

- W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam do sakramentu pokuty i pojednania.

 

-W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

 

- W piątek odwiedziny Chorych i Starszych Parafian od godz. 8.00

 

- W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

.

- Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

 

- Bóg zapłać wszystkim Uczestnikom I Nabożeństwa ku czci św. Rity. Już dzisiaj zapraszam na kolejne 22 czerwca na godz. 19.30.

 

- Bóg zapłać Parafiance za odnowienie tablic z dziesięcioma przykazaniami.  

 

- 8 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przejdzie ulicami Dojazdową i Katowicką. Pierwszy ołtarz w Państwa Szwanda ( proszę o pomoc rodziców dzieci wczesno komunijnych ), drugi w Państwa Gruszczyk ( proszę o pomoc Róże Różańcowe ), trzeci u Państwa Warzecha ( proszę o pomoc rodziców dzieci pierwszokomunijnych ) i czwarty u Państwa Pająk ( proszę o pomoc rodziców Dzieci Maryi ). Proszę wszystkich parafian o włączenie się w przygotowanie ołtarzy i udział w procesji.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę trwania w radości Zmartwychwstałego.

Ogłoszenia 21.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2023

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 8 ( Maria Kowalska ), w przyszłą niedzielę Róża nr 9 ( Gertruda Bem )

 

- Kolekta dzisiejsza to kolekta specjalna na modernizację wnętrza kościoła, w przyszłą niedzielę na rachunki bieżące. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- Zachęcam wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w środy po rannej Mszy św., w soboty o 16.30 i niedziele o 15.00. Serdecznie zapraszam.

 

- Jutro 22 maja w poniedziałek na godz.19.30 zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo inauguracyjne kult św. Rity w naszej parafii. Pod figurą św. Rity jest skrzynka do której można wrzucać prośby i podziękowania, które będą odczytane przed Mszą św. i w tych intencjach będzie odprawiona Msza św. Zachęcam też do zakupienia róż - na pamiątkę „cudu róży”. Kwiaty te mają być znakiem duchowej bliskości świętej patronki od spraw trudnych. Pozostawia się je dla siebie lub przekazuje osobom doświadczających życiowych przeciwności. Przybywający przynoszą ze sobą jedną różę więcej, żeby pozostawić ją św. Ricie jako wyraz wdzięczności.

 

- W środę, 24 maja, przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach mieszkających w tym kraju.

 

- W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

- Zapraszam Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich w ostatnią niedziele maja. Zapisy na autokar od dziś w zakrystii. Proszę o jak najszybsze zapisywanie się, ponieważ coraz trudniej załatwić autokar. Wyjazd do Piekar o 7.00 z parkingu.

 

-  W ostatnią niedzielę maja tj. 28.05  o godz. 15.00 Msza św. na boisku w intencji Matek oraz jako podziękowanie za 25 lat kapłaństwa. Po Mszy św. zapraszamy na festyn. Proszę o zgłoszenie się chętnych do upieczenia  ciast.  

 

- Caritas Archidiecezji Katowickiej zaprasza do odwiedzenia wystawy fotograficznej „ Podaruj dobro jak MY” zorganizowanej w ramach projektu „Podaruj dobro”. Wystawa prezentuje codzienność pracy Parafialnych Zespołów Caritas naszej Archidiecezji. Ukazanie ich zaangażowania i pracy na rzecz innych poprzez wizualne świadectwo ich pracy pozwoli podziękować „cichym bohaterom” za ich bezinteresowną pomoc, zaangażowanie i docenić ich działania, tak by zostały one zauważone w lokalnych społecznościach, na rzecz których działają.  Wystawa znajduje się przy kościele od strony parkingu.           

          

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę trwania w radości Zmartwychwstałego.

 

 

Ogłoszenia 14.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 14.05.2023

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 7 ( Małgorzata Kowalska ), w przyszłą niedzielę Róża nr 8 ( Maria Kowalska )

 

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafię, w przyszłą niedzielę kolekta specjalna na modernizację wnętrza kościoła. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- Zachęcam wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w środy po rannej Mszy św., w soboty o 16.30 i niedziele o 15.00. Serdecznie zapraszam.

 

- Rozpoczynamy VI tydzień okresu Wielkanocnego. W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży, nawiązują też do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W poniedziałek gromadzimy się przy krzyżu na zakręcie ul. Damrota w stronę Mościsk, we wtorek przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Łąkowej i Mlecznej a w środę przy krzyżu misyjnym pół godziny przed Mszą św.  Serdecznie wszystkich zapraszam.

 

- Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

- W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca.

 

- 19 maja na godz. 19.00 zapraszamy do Sali Widowiskowej MOK w Orzeszu przy ul. Fabrycznej 1 na spektakl teatralny pt. „ Zamknięto mnie jak…” w reżyserii Marka Biernackiego.

 

- 22 maja w poniedziałek na godz.19.30 zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo inauguracyjne kult św. Rity w naszej parafii. 18 maja po mszy św. szkolnej zapraszam na film o świętej Ricie.

 

- Zapraszam Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich w ostatnią niedzielę maja. Zapisy na autokar od dziś w zakrystii. Proszę o jak najszybsze zapisywanie się, ponieważ coraz trudniej załatwić autokar.

 

-  W ostatnią niedzielę maja tj. 28.05  o godz. 15.00 Msza św. na boisku w intencji Matek oraz jako podziękowanie za 25 lat kapłaństwa. Po Mszy św. zapraszamy na festyn. Proszę o zgłoszenie się chętnych do upieczenia  ciast.    

          

- Dziękuję Panom za wymianę płotu od strony parkingu, koszenie trawy i inne prace przy kościele i probostwie.

 

 

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę trwania w radości Zmartwychwstałego.

 

Ogłoszenia 07.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 07.05.2023

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 6 ( Ewa Brząkalik ), w przyszłą niedzielę Róża nr 7 ( Małgorzata Kowalska )

 

- Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich i ks. rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Świecenia prezbiteratu odbędą się w sobotę 13 maja o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze.

 

- Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na parafię. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- Zachęcam wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w środy po rannej Mszy św., w soboty o 16.30 i niedziele o 15.00. Serdecznie zapraszam.

 

- W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać I Komunię Świętą na Mszy św. o godz. 10.30. Spowiedź dla dzieci w czwartek: o godz. 16.00 wczesna i klasa III B, a po Mszy św. klasa III A. W piątek po majowym próba w kościele.

 

- W sobotę 13 maja na godz. 19.30 zapraszam na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.

 

- 22 maja w poniedziałek na godz.19.30 zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo inauguracyjne kult św. Rity w naszej parafii. 18 maja po mszy św. szkolnej zapraszam na film o świętej Ricie.

 

-  W ostatnią niedzielę maja tj. 28.05  o godz. 15.00 Msza św. na boisku w intencji Matek oraz jako podziękowanie za 25 lat kapłaństwa. Po Mszy św. zapraszamy na festyn.

 

- Dziękuję Paniom za porządkowanie obejścia kościoła i probostwa oraz Panom za wymianę płotu od strony parkingu.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę trwania w radości Zmartwychwstałego.

 

Ogłoszenia 30.04.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2023

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 5 ( Jadwiga Dziuk ), w przyszłą niedzielę Róża nr 6 ( Ewa Brząkalik )

 

- Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.  Przez cały tydzień modlimy się o powołania do służby Bożej.

 

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na WŚSD,  w przyszłą niedzielę na parafię. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- Od poniedziałku rozpoczynamy maj, miesiąc w którym zachęcamy wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w środy po rannej Mszy św., w soboty o 16.30 i niedziele o 15.00. Serdecznie zapraszam.

 

- 1 maja , święto św. Józefa – Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00, zaś 3 maja, w Uroczystość NMP Królowej Polski – jak w niedzielę.

 

- W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

- W piątek, 5 maja odwiedziny chorych i starszych parafian, od godz. 8.00.

 

- Dziękuję Panom za koszenie trawy przy kościele i probostwie..

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę trwania w radości Zmartwychwstałego.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego, siedziba: Orzesze - Gardawice, ul. Dojazdowa 32.