Ogłoszenia

Ogłoszenia 21.04.2024

Ogłoszenia 21.04.2024

 

- Dziś obchodzimy Niedziele Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

 

_ Dziś różaniec przed sumą poprowadzi Róża nr 8 ( Maria Kowalska ), w przyszłą niedziele Róża nr 9 ( Gertruda Bem )

 

- Kolekta dzisiejsza to kolekta specjalna na nowe inwestycje, zaś w przyszłą niedzielę na remont krypty katedry. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- W czwartek, 25 kwietnia przypada święto św. Marka - Ewangelisty - modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

 

- Dziękuję Panom i Firmie DAX za wniesienie części organów na chór.

 

- Proszę by samochody parkować na parkingu a nie na ulicy.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego i błogosławionego czasu Wielkanocnego.

Ogłoszenia 14.04.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2024

 

- Dziś obchodzimy Święto Chrztu Polski, a także rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wiernych do lektury Pisma Świętego

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 7 ( Małgorzata Kowalska ), w przyszłą niedzielę Róża nr 8 ( Maria Kowalska ) 

 

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafię, zaś w przyszłą niedzielę kolekta specjalna na nowe inwestycje. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca.

 

- Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

 

- Proszę by samochody parkować na parkingu, a nie na ulicy.

 

- Dziękuję Paniom za plewienie obejścia kościoła i Panom za koszenie trawy.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego i błogosławionego czasu Wielkanocnego.

 

Ogłoszenia 07.04.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2024

 

- Dziś, w 2 Niedzielę Wielkanocy, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Również od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

 

- Dziś ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św.

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 6 ( Ewa Brząkalik ), w przyszłą niedzielę Róża nr 7 ( Małgorzata Kowalska )

 

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas archidiecezji, zaś w przyszłą niedzielę na parafię. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na     konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- W poniedziałek, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

 

- Od poniedziałku 8 kwietnia w archidiecezji katowickiej rozpoczynają się rekolekcje „Oddanie 33”. Inauguracja Mszą św. pod przewodnictwem

   abp. Adriana Galbasa w katedrze Chrystusa Króla o godz. 18.00. Rekolekcje można rozpocząć i przeżywać indywidualnie. Szczegóły na plakacie w     gablotce. 

 

- Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

 

- Proszę by samochody ustawiać na parkingu, a nie na ulicy.

 

- Prośba do nas wszystkich – byśmy zwrócili uwagę na dewastację przy szkole!!!

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego i błogosławionego czasu Wielkanocnego.

 

 

Ogłoszenia 31.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2024

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 5 ( Jadwiga Dziuk ), w przyszłą niedzielę Róża nr 6 ( Ewa Brząkalik )

 

- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafię, w poniedziałek  Wielkanocny na Wydział Teologiczny UŚ, zaś w przyszłą niedzielę na Caritas archidiecezji. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

- W piątek, tj. 5 kwietnia  spowiedź próbna dla dzieci od godz.16.00, zaś o 19.00 Msza święta młodzieżowa.

 

- Przyszłą niedzielę, II Wielkanocy, obchodzimy jako święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynającą Tydzień Miłosierdzia. 

 

- Za tydzień – liczenie wiernych.

 

- W sobotę, 6 kwietnia XI Kongres Misyjny w Bziu Zameckim koło Jastrzębia od godz. 10.00 do 14.00. Zapraszam chętnych. Zapisy do środy w zakrystii lub telefonicznie. Wyjazd o godz. 9.00.

 

- Proszę by samochody ustawiać na parkingu, a nie na ulicy.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego i błogosławionego czasu Wielkanocnego.

 

 

Ogłoszenia 24.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2024

 

- Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zaznaczamy to przez procesję podczas sumy.

 

- Dziś różaniec przed sumą poprowadzi  Róża nr 4 ( Stefania Czardybon ), w przyszłą niedzielę Róża  nr 5 ( Jadwiga Dziuk )

 

- Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na parafię, w poniedziałek  Wielkanocny na Wydział Teologiczny UŚ.  Ofiary z Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty przeznaczone są na Boży Grób i na potrzeby chrześcijan w Ziemi Świętej. Za wszystkie ofiary i te na tacę i te wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.

 

- W zakrystii do nabycia paschaliki w cenie 10 zł.

 

- Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w liturgii Wigilii Paschalnej i kończy się II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

 

- Zapraszam wszystkich Parafian do udziału w ceremoniach Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek – Wieczerza Pańska o godz. 18.00 potem adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy ( spowiedź św.  od 20.30 do 22.00 ),  Ceremonie Wielkiego Piątku – o godz. 19.00 potem adoracja przy Bożym Grobie ( spowiedź św. od 21.00 do 23.00 ),  i Wigilia Paschalna – o godz. 20.00. ( w Wielką Sobotę nie ma spowiedzi. Adoracja przy Bożym Grobie od 8.00 do 18.00   )

 

- W Wielki Czwartek do mycia nóg zapraszam 12 mężczyzn i młodzieńców.

 

- Droga krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 9.00

 

- W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy wiernych do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej, aby dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania.

 

- W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny: godz. 10.00, 12.00 i 14.00

 

- Na Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę proszę przynieść świece z okapnikami.

 

-  Okazja do spowiedzi świętej w Wielkim Tygodniu: poniedziałek, wtorek i Środa godzinę przed Mszami św.  W Wielki Czwartek od 6.00 do 8.00 i od 20.30 do 22.00; w Wielki Piątek od 6.00 do 8.50 i od 21.00 do 23.00.

 

 

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego i błogosławionego Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego, siedziba: Orzesze - Gardawice, ul. Dojazdowa 32.