WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ

PARAFII ŚWIĘTEGO MAKSYMILIANA

W ORZESZU - GARDAWICACH

Modlitwa do świętego Maksymiliana

Święty Maksymilianie! Radujemy się wielką chwałą Twoją i dziękujemy Bogu za to, że tak Cię wywyższył i wsławił w obliczu świata.
Umiłowany nasz bracie! Cały naród składa Ci hołd. Serca nasze są pełne wdzięczności dla Ciebie, za Twoje oddanie się Bogu, Matce Chrystusowej i człowiekowi. Rozumiesz nasze potrzeby, pragnienia, troski i udręki. Dlatego z ufnością Ci je polecamy.

Święty Maksymilianie, patronie trudnych czasów i męczenniku miłości - módl się za nami!

Liturgia

2021-09-25, Sobota, Rok B, I, Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Za 2, 5-9. 14-15a
Jr 31, 10. 11-12b. 13 (R.: por. 10d)
Por. 2 Tm 1, 10b
Łk 9, 43b-45
2021-09-26, Niedziela, Rok B, I, Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła
Lb 11, 25-29
Ps 19 (18), 8 i 10. 12-13. 14 (R.: por. 9a)
Jk 5, 1-6
Por. J 17, 17ba
Mk 9, 38-43. 45. 47-48
2021-09-27, Poniedziałek, Rok B, I, Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera
Za 8, 1-8
Ps 102 (101), 16-17. 18-19. 20-21. 29 i 22-23 (R.: por. 17)
Por. Mk 10, 45
Łk 9, 46-50

Światowe Dni Młodzieży 2016

Podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 w naszej parafii gościła grupa pielgrzymów z Chorwacji.

Najpiękniejszy kościół w woj. śląskim

Dzisiaj rozpoczyna się finał konkursu na 'najpiękniejszy kościół w woj. śląskim', który  potrwa do 20 czerwca. Zachęcamy do oddawania głosów na nasz Kościół.

Każda osoba może oddać dziennie 5 głosów tradycyjnych, 3 głosy przez facebooka albo przez sms-y (każdy sms to 10 głosów, nie ma ograniczeń w ilości wysłanych sms-ów).

I miejsce w konkursie na najpiękniejszy kościół w powiecie mikołowskim

Miło nam poinformować że nasz kościół zajął 1 miejsce w konkursie na 'najpiękniejszy kościół w powiecie mikołowskim'. Nasza parafia przeszła do etapu konkursu, w którym będą kościoły z całego województwa. Finał rozpocznie się 30 maja i potrwa do 20 czerwca. Będzie można oddawać głosy na naszą parafię poprzez stronę internetową podaną w gazetce i na naszej stronie internetowej.

Dziękuje za wszystkie dotychczasowe głosy na nasz kościół!

Wielki Tydzień

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę zgromadziliśmy się w naszej świątyni na przeżywaniu Triduum paschalnego.