WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ

PARAFII ŚWIĘTEGO MAKSYMILIANA

W ORZESZU - GARDAWICACH

Modlitwa do świętego Maksymiliana

Święty Maksymilianie! Radujemy się wielką chwałą Twoją i dziękujemy Bogu za to, że tak Cię wywyższył i wsławił w obliczu świata.
Umiłowany nasz bracie! Cały naród składa Ci hołd. Serca nasze są pełne wdzięczności dla Ciebie, za Twoje oddanie się Bogu, Matce Chrystusowej i człowiekowi. Rozumiesz nasze potrzeby, pragnienia, troski i udręki. Dlatego z ufnością Ci je polecamy.

Święty Maksymilianie, patronie trudnych czasów i męczenniku miłości - módl się za nami!

Liturgia

2022-12-10, Sobota, Rok A, I, Dzień Powszedni albo wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej
Syr 48, 1-4. 9-11
Ps 80 (79), 2ac i 3b. 15-16. 18-19 (R.: por. 4)
Łk 3, 4c. 6
Mt 17, 10-13
2022-12-11, Niedziela, Rok A, I, Trzecia Niedziela Adwentu
Iz 35, 1-6a. 10
Ps 146 (145), 6c-7. 8-9a. 9b-10 (R.: por. Iz 35, 4)
Jk 5, 7-10
Iz 61, 1
Mt 11, 2-11
2022-12-12, Poniedziałek, Rok A, I, Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
Lb 24, 2-7. 15-17a
Ps 25 (24), 4-5. 6 i 7bc. 8-9 (R.: 4b)
Ps 85 (84), 8
Mt 21, 23-27

Światowe Dni Młodzieży 2016

Podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 w naszej parafii gościła grupa pielgrzymów z Chorwacji.

Najpiękniejszy kościół w woj. śląskim

Dzisiaj rozpoczyna się finał konkursu na 'najpiękniejszy kościół w woj. śląskim', który  potrwa do 20 czerwca. Zachęcamy do oddawania głosów na nasz Kościół.

Każda osoba może oddać dziennie 5 głosów tradycyjnych, 3 głosy przez facebooka albo przez sms-y (każdy sms to 10 głosów, nie ma ograniczeń w ilości wysłanych sms-ów).

I miejsce w konkursie na najpiękniejszy kościół w powiecie mikołowskim

Miło nam poinformować że nasz kościół zajął 1 miejsce w konkursie na 'najpiękniejszy kościół w powiecie mikołowskim'. Nasza parafia przeszła do etapu konkursu, w którym będą kościoły z całego województwa. Finał rozpocznie się 30 maja i potrwa do 20 czerwca. Będzie można oddawać głosy na naszą parafię poprzez stronę internetową podaną w gazetce i na naszej stronie internetowej.

Dziękuje za wszystkie dotychczasowe głosy na nasz kościół!

Wielki Tydzień

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę zgromadziliśmy się w naszej świątyni na przeżywaniu Triduum paschalnego.